Elegancki polski akcent

Jednym z najpopularniejszych polskich słów, pojawiających się na stronach o wnętrzach w innych językach jest... „wycinanka”.

1., 2., 3., 6. Sklep Ludowy, 4. So Polish, 5. Folkownia

Polskie wycinanki od lat inspirują projektantów, także poza Polską.

Zwykle jednak kojarzą się z żywymi kolorami, które nie do każdego wnętrza pasują. Zawsze jednak można sięgnąć po mniej tradycyjne, a bardziej nowoczesne wycinanki – dalekie krewniaczki tych oryginalnych. Ażurowe, czarne dekoracje pasują niemal wszędzie...

Sklep Ludowy

Nawet tradycyjne wzory w czarnym kolorze robią się jakby bardziej nowoczesne, prawda?

23 komentarze:

 1. świetnie to wygląda,tradycja;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ladne i uniwersalne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W swoim projektach unikam ich, jednak gdy widzę osobę która preferuje starszy styl i dąży do efektu domu przytulnego, zdarza mi się zaproponować ażurowe wzory. Doceniane są w współczesnym świecie przez osoby z +40 :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ooo tak takie bardzo mi się podobają! takie mogłabym wrzucić gdzieś do mojego mieszkania... ale tylko takie. W kolorach niet;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Poduszki są bardzo ładne. Na pewno dodadzą dużo uroku każdemu, nawet nowoczesnemu wnętrzu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Poduszki bardzo przypadły mi do gustu

  OdpowiedzUsuń
 7. Na ścianach i meblach polskie "wycinanki" nie za bardzo mi się podobają, ale na przedmiotach typu poduszka mają swój urok :)

  OdpowiedzUsuń
 8. A dla mnie jednak zbyt folkowo. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystko mi się podoba, bez wyjątku! Mam słabość do takich wycinanek ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Podobają mi się takie wzorki :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Podobają mi się takie wzory :) Torebka jest przyjemna :)

  OdpowiedzUsuń
 12. O jejku nawet nie wiesz jak mi się teraz czyta twoje posty ! Jestem właśnie na etapie remontów i co chwilę zmieniam zdanie jak chcę by wyglądało moje mieszkanie :P Akcenty regionalne super !

  OdpowiedzUsuń
 13. Babcia uczyła mnie wycinać jak byłam mała : ) tworzyłyśmy masę niepotrzebnych nikomu do niczego, prócz szczęścia - serwetek. Dziś Jej już nie ma, a serwetki zbunkrowane śpią w szufladzie : )

  Dziękuję za miłe słowa, pozdrawiam ciepło : )

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo się ciesze, gdy widzę taki nasz ludowy akcent :) Faktycznie, w monochromatycznym wydaniu wycinanki nabierają nowoczesnego charakteru... chętnie umiesciłabym taką ozdobę w swojej kuchni.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 16. Dla mnie jako artystycznej i figlarnej duszy większość tak zwanych nowoczesnych wnętrz jest bezpłciowa, pozbawiona jaj i osobowości :D Całkiem możliwe, że taki akcent wniósłby do tego typu wnętrza fantazję i charakterność, której brakuje ;) Osobiście wolę jednak bajkowy rozmach ludowości w całej krasie, najlepiej wytarty nieco przez czas i aż tak ucywilizowana forma przemawia do mnie dużo słabiej... (literówki ;))

  OdpowiedzUsuń
 17. super :) lubię taki lokalny patriotyzm,
  wzory wyglądają bardzo elegancko!

  OdpowiedzUsuń
 18. kobitki nad blatem jakoś do mnie nie przemawiają, za to poduszeczka 2 jest świetna :)

  OdpowiedzUsuń
 19. łowicka wycinanka i inne ludowe bardzo mi się podobają. nie na wszystkim dobrze wyglądają i trzeb trzymać się zasady co za dużo to nie zdrowo. Podoba mi się połączenie nowoczesnych minimalistycznych mebli kuchennych z takim akcentem

  OdpowiedzUsuń