Kolory roku 2020 wg Dunn-Edwards i AkzoNobel

Pisałam już o kolorze roku 2020 wg marki Benjamin Moore „First Light”, teraz kolory roku ogłosiły dwie inne firmy Dunn-Edwards i AkzoNobel.


Kolorami roku Dunn-Edwards i AkzoNobel – również zajmujących się farbami – to jasne zielenie. Obydwa „kolory roku 2020” są nawet do siebie nieco podobne.

Dunn-Edwards ogłosił kolorem roku 2020 Minty Fresh (DE5687). Według informacji prasowej kolor ten oddaje entuzjazm i optymizm nowej dekady.


„Gdy stoimy u progu nowej ery, przed nami jest nieskończony potencjał. To orzeźwiające i ekscytujące — jak Minty Fresh!

Jako kluczowy kolor trendów kolorystycznych Dunn-Edwards na 2020 rok, Minty Fresh emanuje spokojną, czystą i wyrazistą nutą palety kolorów — miękkością wody i mentolową, orzeźwiającą w dotleniających niuansach — odzwierciedleniem czystości. Subtelny i relaksujący pastel, który oddaje partnerstwo między technologią a naturą.


Uziemione trawiaste odcienie dotykają czasu odnowienia. Odkrywając wpływ roślinności na różne branże wzornictwa, złożone neutralne kolory i bogate w liście odcienie nadal cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów. Odmiany tego odcienia zyskały na popularności w ostatnich latach — od jaśniejszego kaktusa i mięty, do ciemniejszej zielonkawo-niebieskiej zieleni, wielokrotnie łączonej z różowym “Millennial pink”, do głębokich róży i jasnych fuksji. Spoglądając wstecz na Kolor Roku 2018 Dunn-Edwards, The Green Hour (DET544), podkreśla silny i ciągły wpływ tego odcienia zarówno na trendy kolorystyczne, jak i wzornicze.”

AkzoNobel – producent farb Dulux ogłosił kolorem roku 2020 dość podobny odcień jasnej zieleni - Tranquil Dawn. Polska nazwa tej farby to Miętowa Szarość.


Podobne jest też uzasadnienie tego wyboru – ma mieć związek z „jutrzenką nowej dekady”. Sam kolor to „delikatny odcień pomiędzy zielenią, błękitem i szarością”. Tranquil Dawn / Miętowa Szarość występuje we wszystkich czterech paletach marki Dulux na rok 2020.


Jeśli ciekawią Was kolory poprzednich lat, zapraszam do starszych wpisów:

Teraz pora na Pantone. Ich kolorystyczne wybory chyba najbardziej wpływają na modę czyli na to, co potem pojawia się w sklepach.

Ciekawe, kolor wybierze Pantone? I czy znowu przeczytamy o początku nowej dekady? ;-)

Jaki kolor obstawiacie?9 komentarzy:

 1. Nie są to moje kolory, ale też nie idę z modą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Do mnie oba te kolory przemawiają, ale ja zupełnie nie zwracam uwagi na to, jaki kolor jest tym niby "kolorem roku". Kupuję rzeczy, jakie mi się podobają, a nie takie, które są modne, bądź są w kolorze roku :P

  OdpowiedzUsuń
 3. takie kolory u mnie tylko na paznokciach czasem się zobaczy...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja lubie turkusy, mięty i zielenie! Z pewnością odnalazłabym się w takich kolorach ♥

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiem jakos mieta do mnie nie trafia jako kolor roku, ale butelkowa zielen juz tak hahaha :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Całkiem ładny kolor, ale mi osobiście nie pasuje :) wolę cieplejsze barwy

  OdpowiedzUsuń