Kalendarze adwentowe DIY

Jak to się stało, że to już koniec listopada? Kolejny rok przemyka… Jutro zaczyna się grudzień i niektórzy zaczynają otwierać kalendarze adwentowe.


Ginger Ray

To u nas nowa, ale szybko rosnąca w siłę tradycja. Podoba mi się, choć jak na razie ciągle jeszcze nie dorobiłam się własnego kalendarza.


Coraz więcej firm ma takie kalendarze w ofercie, więc można je kupić i nie są to tylko kalendarze przeznaczone dla dzieci. Wiele firm wypuściło kalendarze adwentowe z kosmetykami i, jak zapewne się domyślacie, one kuszą mnie najbardziej. ;-)


Jednak wcale nie trzeba kupować kalendarza adwentowego. Można zrobić go samodzielnie – specjalnie dla konkretnej osoby, uwzględniając jej zainteresowania.


Taki własnoręcznie zrobiony kalendarz może być nawet jeszcze fajniejszy, dzięki temu, że został właśnie zrobiony specjalnie dla kogoś. A ten, kto go zrobił, włożył w to swój czas i starania. A to jest bezcenne! :-)


Kiedyś pokazałam tu kilka pomysłów na kalendarze adwentowe, dziś pokażę jeszcze kilka, bo całkiem poważnie myślałam, żeby taki zrobić dla kogoś, ale nie zdążyłam (może zrobię choć 10-dniowy?). W każdym razie przyjrzałam się pomysłom i postanowiłam podzielić się z Wami tym, co znalazłam.


Annie Sloan

Najprostszy sposób na kalendarz adwentowy własnej roboty, to spakować 24 prezenty w osobne paczuszki i ponumerować je. Taki kalendarz może wyglądać efektownie i sprawić wiele radości, nie tylko dzieciakom.


Krima & Isa

Krima & Isa

Paczuszki mogą być całkiem różne albo wszystkie takie same. Jeśli są estetycznie zapakowane, zawsze wyglądają efektownie.


Ginger Ray


Osoby, które lubią rękodzieło i mają ku temu smykałkę mogą nadać prezentom ciekawą formę, na przykład jelonków...

Ginger Ray

Ginger Ray


...albo domków.


Ginger Ray

A takie, które umieją szyć, mogą uszyć woreczki, do których zostaną schowane niespodzianki. Wygląda to naprawdę super!


AndsotoShop

Annie Sloan

Annie Sloan

Annie Sloan


Taki kalendarz adwentowy może służyć przez lata. Wystarczy tylko co rok wypełnić go nowymi niespodziankami.


Robicie kalendarze adwentowe, kupujecie je, czy nie dałyście się porwać tej tradycji?8 komentarzy:

 1. Uwielbiam kalendarze adwentowe DIY. Pięknie wyglądają. Samej jeszcze nie udało mi się nigdy takiego wykonać, ale bardzo bym chciała. Może za rok się uda :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale te kalendarze pięknie wyglądają, ja jeszcze nie miałam swojego, ale co roku coraz bardziej kuszą, zwłaszcza te kosmetyczne:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale piękne kalendarze znalazłaś! Te własnoręcznie robione są zdecydowanie najlepsze i taki mi się marzy. W tym roku zabrakło mi czasu, ale może uda mi się przygotować takie dla najbliższych za rok :)

  OdpowiedzUsuń
 4. These ideas are so so lovely! I like the idea of DIY advent calendars. They could be a little more personal!
  the creation of beauty is art.

  OdpowiedzUsuń
 5. No cudne te kalendarze! Jak będę miała dzieci to na pewno będę takie tworzyć :)) Ja generalnie uwielbiam kalendarze adwentowe. Jak byłam mała, cieszyły te z czekolady, a teraz cieszą te z kosmetykami :))

  OdpowiedzUsuń
 6. Zauważyłam właśnie, że od kilku lat takie DIY kalendarze adwentowe weszły na salony i się dobrze tu zadomowiły. Wręcz królują w mediach, każdy pokazuje swój, a twórcy mogą skutecznie angażować swoją społeczność dzięki nim. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piekne, wlasnorecznie zrobione i pomyslowe <3

  OdpowiedzUsuń