Świątczne dekoracje 2019

Z roku na rok coraz wcześniej zaczynają się „przygotowania do świąt”. Na Instagramie świąteczne dekoracje widać już od listopada, a w grudniu... mam wrażenie, że aż wstyd ich nie mieć. ;-)

Lights4Fun

A jednak, gdy w sierpniu w upalny dzień wpadłam do sklepu Kik, pomyślałam, że od tego upału mam zwidy, bo zobaczyłam tam takie... bożonarodzeniowe dekoracje.

Zrobiłam zresztą od razu story na Instagram, które cieszyło się popularnością, skłoniło do dyskusji i... zachęciło wiele osób do wizyty w Kik! :-)

Ludzie chyba lubią Święta i chcą jak najdłużej cieszyć się nimi.

W mojej rodzinie od zawsze choinkę ubierało się w Wigilię – i nadal tak jest. Trzymam się tej tradycji, bo ciągle pamiętam jak w dzieciństwie niecierpliwie oczekiwaliśmy, aż będzie Wigilia i będzie można ubrać choinkę.

Rozbierało się ją 2 lutego, choć w czasach „prawdziwych choinek”, zwykle nie mogły one dotrwać do tego dnia. Ale pozostawały jakieś dekoracje w rodzaju szopek, robionych przez nas – dzieciaki :-)

Garden Trading

Lights4Fun

Lights4Fun

Lights4Fun

Lights4Fun

Lights4Fun

Lights4Fun

A jak jest u Was? Kiedy zaczynacie „świętowanie”? Robicie jakieś dekoracje, czy nie? Trzymacie się tradycji, przekazywanych w Waszych rodzinach, czy niekoniecznie?13 komentarzy:

 1. Beautiful and impressive decorations!
  We just get started to decorate, some decorations thing are from last year :)
  Happy Sunday!

  OdpowiedzUsuń
 2. I love these decorations - all look fab :-D

  OdpowiedzUsuń
 3. W moim domu jest podobna tradycja jak u Ciebie, również choinkę ubieramy w wigilię, a rozbieramy 2 lutego :)) Od początku Adwentu pojawiają się dekorację odpowiednie na ten czas, wieńce adwentowe, kalendarze :D Nie lubię wcześniej dekorować domu świątecznie, ponieważ uważam, że ta magia jest przypisana dla konkretnego czasu i jeśli dużo wcześniej mamy te dekoracje, do świąt zdążą spowszednieć i już są takie... zwyczajne, codzienne :)
  Pokazałaś przepiękne pomysły na dekoracje :)
  Pozdrawiam ciepło, Agness:)

  OdpowiedzUsuń
 4. uwielbiam świateczne dekoracja i inspiracje ich dotyczace! Sama sobie tworze tradycje totalnej radosci i przeywania tego czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. w moim domu rodzinnym choinkę też tradycyjnie ubiera się w Wigilię :) ale pensjonat udekorowaliśmy przed weekendem, dla ewentualnych gości i choinkę też trzeba było postawić ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiekne dekoracje, ja tez juz koncze sie inspirowac i zaraz bede dekorowac swoje mieszkanie juz tak na Swiatecznie ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie toleruję Świąt przed grudniem, a choinkę ubieram kilka dni przed Wigilią i rozbieram po 6 stycznia :)

  OdpowiedzUsuń
 8. O kurde, tego bym sie nie spodziewała, że w lecie będa świąteczne dekoracje w sklepach ;ooo U mnie choinkę ubiera się kilka dni przed Wigilią.

  OdpowiedzUsuń
 9. U mnie w rodzinie z kolei choinkę ubierało się kilka dni przed świętami i nadal tak jest. Rozbieramy ją dopiero w lutym, zgodnie z tradycją. Teraz mam wrażenie, że tendencja jest taka, żeby choinkę jak najszybciej ubrać i jak najszybciej rozebrać ;-) Ogólnie w dużych galeriach handlowych i większych miastach ozdoby świąteczne i choinki ubierane są w połowie listopada, co moim zdaniem niszczy urok świąt..

  OdpowiedzUsuń
 10. U mnie w tym roku niestety nie będzie świątecznych dekoracji bo przeprowadzka w toku, ale odbiję sobie za rok i moje mieszkanie będzie wyglądać baaaardzo świątecznie! Przynajmniej taką mam nadzieję :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękne inspiracje. U mnie w tym roku też sporo dekoracji. Zastanawiam się własnie nad rozebraniem choinki, ale jeszcze nie wiem, kiedy to zrobię ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Jako dekoracja świąteczna świetnie sprawdzi się taśma led. Tak na prawdę to dzięki odpowiedniemu oświetleniu możemy stworzyć prawdziwą magię świąt.

  OdpowiedzUsuń