Konferencje dla blogerek '2020

Choć  bloguję już ósmy rok, dopiero niedawno zaczęłam brać udział w konferencjach dla blogerek. Jak dotąd byłam na niewielu, ale doszłam do wniosku, że warto się nimi zainteresować. 


Można wziąć udział w ciekawych warsztatach, posłuchać wykładów, zdobywając przydatną wiedzę. A przede wszystkim można w końcu spotkać, tak „na żywo”, osoby, z którymi człowiek zna się od lat z blogów (ja w tym tkwię już 8. rok!).


Przeglądając internet, w poszukiwaniu tego typu wydarzeń można zauważyć, że wiele imprez dla blogerów „pojawia się i znika”. Pod wieloma adresami, pod którymi znajdowały się kiedyś strony takich wydarzeń dziś wiszą reklamy.

Przetrwały nieliczne takie imprezy organizowane cyklicznie, ale pojawiają się nowe. W gruncie rzeczy jednak jest ich niewiele.

Przygotowałam krótkie zestawienie konferencji dla blogerów, które wydają się ciekawe i warto się nimi zainteresować. Wymieniam je w kolejności chronologicznej.


Meet Beauty


Odbędzie się 16-17 maja 2020
W Warszawie, w Digital Knowledge Village, Puławska 457


Meet Beauty Conference to konferencja dedykowana blogerom i vlogerom (a także instagrammerom), zajmujących się tematyką urody. Jest to też spotkanie w jednym miejscu znanych blogerów i specjalistów reprezentujących topowe marki z tej kategorii.

Podczas konferencji można poszerzyć swoją wiedzę z zakresu sposobu prowadzenia bloga i vloga, komunikacji marketingowej, a także uczestniczyć w licznych warsztatach i prezentacjach przygotowanych przez ekspertów branży. Ideą konferencji jest nawiązywanie i budowanie relacji między blogerami, a markami, dzielenie się wiedzą, wspólną pasją oraz nowościami w branży.

Konferencja odbywa się cyklicznie co rok, od 2015 roku. Dotychczas nie brałam w niej udziału, ale po Waszych wpisach, zgłosiłam się, żeby to nadrobić. :-)

Do udziału w konferencji można było się zgłaszać do 14 lutego. Do udziału w wydarzeniu zostanie zakwalifikowanych 300 osób.


Więcej informacji https://www.meetbeauty.pl/Influencers Live Wrocław


Odbędzie się 30-31 maja 2020
We Wrocławiu, w Hali Stulecia

Jak można przeczytać na stronie organizatorów „jest to konferencja dla influencerów, którzy mają wielu stałych odbiorców, ale potrzebują kilku porad lub pokierowania, by efektywnie spieniężyć swoje działania w sieci. Dla tych, dla których tajniki internetowego sukcesu są tak jasne, jak etapy wielkiego wybuchu dla Stephena Hawkinga. W 2020 roku to wszystko otaczamy myślą przewodnią, jaką jest: odpowiedzialność.”

Tematy wydarzenia to: jak odnieść sukces w Internecie, jak budować swoją markę, jak osiągać lepsze zasięgi, tworzyć lepsze treści, wideo i zdjęcia. 

Rok temu konferencja Influencers Live odbyła się w Poznaniu. Nie brałam w niej udziału i w tej raczej też nie wezmę. Odbywa się we Wrocławiu, gdzie musiałaby odbyć wyprawę i pod koniec maja, kiedy ze względów zawodowych nie będę mogła sobie na to pozwolić.

Więcej informacji https://influencerslive.pl/ 


See Bloggers 


Odbędzie się: brak informacji (zwykle odbywa się latem)

To najdłużej istniejąca impreza dla blogerów w tym zestawieniu. Konferencja See Bloggers odbyła się już 7 razy. Przez pierwsze lata organizowano ją w Trójmieście, a 2018 roku – w Łodzi. Nie znam daty ani miejsca tegorocznej edycji, ale gdy poznam – uzupełnię.

Co roku czytam relacje na Waszych blogach, a sama jak dotąd nie wzięłam w niej udziału. 


Beauty Days Blogger


Odbędzie się 18-20 września 2020
W Warszawie, w Ptak Expo

Beauty Days Blogger to spotkanie aż 3000 influencerów urodowych. Odbywa się w czasie targów Beauty Days, natomiast rejestracja influencerów trwa już teraz.
Podczas wydarzenia można zwiedzać targi, robić zakupy na licznych stoliskach i rozmawiać z ich pracownikami. Są także ciekawe wykłady i warsztaty dla blogerów.

Wzięłam udział w tych targach we wrześniu ubiegłego roku. Tutaj można przeczytać relację. Mam nadzieję, że w tym roku też się załapię, bo warto było.

Więcej informacji https://beautydays.pl/Influencers About Beauty

Odbędzie się: brak informacji

W ubiegłym roku konferencja „Influencers About Beauty” odbywała się w tym samym czasie, co targi Beauty Days. Obawiałam się, że nie dam rady zdążyć na obydwa wydarzenia i zrezygnowałam, ale żałuję, bo dziewczyny udowodniły, że można było odwiedzić obydwa.

Usłyszałam wiele dobrego o tym wydarzeniu, więc jeśli odbędzie się kolejna edycja i nie odciągnie mnie od niej praca lub inne takie przyziemne sprawy, to chętnie wezmę w niej udział. I uzupełnię informacje. :-)


Bierzecie udział w takich wydarzeniach? Co o nich myślicie?


PS. Pisząc ten post dostałam informację, że będę jedną z 300 blogerek na MeetBeauty. To będzie mój pierwszy udział w tej konferencji. Kogo spotkam?


23 komentarze:

 1. Ja też na blogu od 8 lat :) W tym roku nwybieram się na Meet Beauty :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że uda nam się spotkać. :-) Mamy blogi mniej-więcej w tym samym wieku. :-)

   Usuń
 2. Ja jestem 7 lat, ale jakoś tak nie było mi dane jechać tak daleko. Na meet beauty nawet się nie zgłaszałam, ponieważ kończę szkołę, będą egzaminy, to jest ważniejsze na razie. Później zobaczymy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie akurat Meet Beauty i Beauty Days są blisko - pod nosem je mam. ;-)

   Wcześniej się nie zgłaszałam, bo mi to zawsze kolidowało z pracą.

   Usuń
 3. I have never been to a conference for bloggers, not sure how many there are in Scotland! I have met a few lovely people through blogging though - a Spanish girl and an Italian girl :-D

  Sounds fun for sure :-D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja wybieram się na Meet Beauty. Chętnie wybrałabym się też na Influencers Live, ale mam inne plany na ten weekend :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam nadzieję, że pokażesz na blogu co tam się działo :)Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja mam przyjemność uczestniczyć w Meet Beauty po raz 5 :) Na See Blogers niestety byłam tylko raz (jakoś terminy mi nie pasują) :( A i miałam okazję być na Influencers About Beauty i Beauty Days Blogger :) Zgłosiłabym się na konferencję do Wrocławia, ale obawiam się, że zbyt dużo spraw zawodowych zbiegnie mi się z tym terminem :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłaś na wszystkich Meet Beauty! :-)

   Mnie od początku wyciągano, ale najpierw unikałam takich spotkań, a potem zawsze termin pokrywał się z terminem corocznego eventu związanego z moją pracą, więc się nie zgłaszałam.

   Też się nie wybiorę raczej do Wrocławia.

   Usuń
 7. Este tipo de conferencias son estupendas, aprendes mucho, disfruta

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie byłam jeszcze na żadnym takim spotkaniu, pech w tym, że zawsze wypadają w weekendy kiedy mam klientki makijażowe :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie dotychczas też się pokrywały z pracą. Z wydarzeniem, z którego nie mogłam się wymigać... Więc tylko czytałam na blogach, jak było... ;-)

   Usuń
 9. Nigdy nie byłam na takich wydarzeniach, ale może kiedyś się uda ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja niestety jak na razie nie wybieram sie na spotkanie Bloggerow, ale nie wykluczam ze kiedys to nastapi :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Korzystam z takich imprez, ale przede wszytskim na miejscu, w Warszawie. Byłam na Meet Beauty dwa razy, na Targach Beauty Days i na Influencers About Beauty. Teraz też będę na Meet Beauty. :)

  OdpowiedzUsuń